Miał być typowy zwykły nurek na trzecim parkingu, a wyszły szczupaki

 

Sezon w pełni, ludzi na parkingu pełno, więc razem z Oskarem i Maćkiem najpierw płyniemy na małą ściankę na 25 metrach, która jest pod platformą z lustrem, następnie udajemy się na północ.Po drodze widzę pierwszy raz ogromne drzewo, które ktoś musiał tu zatopić bo wcześniej go nie było. Mijamy malutką ściankę na 18 metrach i udajemy się na odległą mało uczęszczaną ściankę na północy. Zwykły nur, widoczność w zależności od miejsca, jak nikt nie namieszał to całkiem nieźle jak na tą porę roku. I już prawie gdy mieliśmy wychodzić, prawie zderzyłem się ze szczupakiem. Nie widząc go, płynąłem wprost na niego. Na szczęście Oskar mi go zasygnalizował. No i w tym momencie oddałem się całkowicie robieniu zdjęć. Chłopaki z racji pilnej potrzeby spuszczenia ciśnienia, popłynęli dalej. A ja rozpocząłem ganianie za szczupakiem. W pewnym momencie przyprowadził mnie do drugiego. Ten moment możecie obejrzeć na filmie. Niestety trwało to tylko chwilkę więc nie zdążyłem zrobić sensownych zdjęć. Musiałem wybierać za którym płynąć. Popływałem jeszcze chwilkę i po około 30 minutach ze szczupakami wyszedłem z wody.Całość nurkowania wyszła całkiem spora, bo w sumie 125 minut :D.Wniosek: nawet na ogniskowej 18 mm jest za szeroko, do robienia ładnych kadrów. Skurczybyk nie dawał się tak blisko podpływać. Niestety znów mam zaległości i już dwa wyjazdy z tego roku mam nie wrzucone na stronę. Jakoś mało się udzielacie, więc nie wiem czy to ktoś w ogóle czyta. Przypominam, wpisy na dole strony można komentować, email można wpisać dowolny, jak ktoś nie ma ochoty podawać. Zachęcam również do zapisania się do newslettera, wysyłam tam tylko powiadomienia o nowych wpisach na stronie. Zapraszam również na kanał który utworzyłem na telegramie. https://t.me/hancza Po ponad 5 miesiącach, jestem coraz bardziej utwierdzony w dobrze podjętej decyzji, więc

 

 

 

 

FANG – FUCK YOU!

2021.06.13 Szczupaki
https://vimeo.com/564931314

4 Comments

 1. Sławku twoja strona jest unikatowa,to encyklopedia wiedzy o podwodnej Hańczy,jej florze,faunie,ukształtowaniu dna itp,itd.Wszystkie fotki super,a film z 2 szczupakami rewelacja.Ja szczupaka w Hańczy widziałem tylko raz na nocnym nurku z 2 parkingu w X 2018-potem już nigdy-a tu dwa na raz niesamowite

 2. Jesli to jest te drzewo niedaleko dwoch lodek (obok jednej z nich stoi beczka) , zaczynajace sie na 18m i opadajace do 20m i korzeniami zwrocone w kierunku brzegu, to lezy juz tam od dluzszego czasu. Mam je na pewno juz na zdjeciach z 2019 roku ale musialbys pokazac szerszy kadr to mialbym pewnosc.

  Co do odwiedzin to czytam regularnie 🙂

 3. Na szybko wrzucam fotkę z innej perspektywy tutaj
  https://i.imgur.com/4qwaHJW.png
  Rzadko bywam na parkingach to i nie widziałem wszystkiego. Coraz większy śmietnik się tam robi. Ostatnio widzieliśmy również jakieś dwie palety zbite ze sobą, masakra.
  Ale warto obecnie tam nurkować, bo na płytkiej wodzie jest masa okoni. A widoczność do 2 metrów głębokości jak w zimę.

 4. Wygląda na to samo drzewo. Co do rzeczy pozatapianych, to jak robilem na P3 „mape” tych obiektow to naliczyłem 4x lodki, 2x sanie, 2x beczki, 1x zubr, 2x drogowy pacholek, 1x skrzynka z granatami, 1x jakas drewniana konstrukcja niewiadomego pochodzenia, 3x platforma (nawet z rozciagnieta poreczowka miedzy nimi (byla przynajmniej jesienia 2020)) , 2x zatopione drzewa. Wiekszosc w przedziale 13-15m wiec smietnik zrobiony chyba pod podstawowe kursy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *