Plan nurkowania:

A raczej główny cel to, sprawdzić nowy obiektyw. (SEL11F18)

Lokalizacja:

Jezioro Hańcza. Parking nr 3

Ferajna:

Oskar, Miecio, Paweł, Sławek

Akcja:

Nowo zakupiony dużo jaśniejszy obiektyw sprawił, że jechałem z dużo większą ochotą, niż to bywało ostatnio. Przesłona 1,8 kontra 4,0 to ogromny przeskok w jasności obiektywu. Już pod wodą widziałem, że jestem w stanie robić zdjęcia w dużo większej ciemności. Niestety w trakcie nurkowania miałem wrażenie, że stary obiektyw lepiej ostrzył, a nowy dużo częściej przestrzela i łapie focus nie wiadomo na czym. Ale jaśniejszy obiektyw kolosalnie zmniejsza ISO zdjęć, więc jakość zdjęć z nowego obiektywu jest zdecydowanie lepsza.

Najpierw wszyscy razem na krótko polecieliśmy na księżycówkę, a potem razem z Mieciem popłynęliśmy jeszcze na śmietnisko.

Widoczność:

Niezła coś z 10 metrów. Ale niestety jest mgiełka.

Parametry nurkowania:

Czas 80 minut, Maks 29m, Śr. 12,3 m,

Gazy: AIR

Termokliny nie ma. Czym głębiej tym cieplej.

Temp. wody min 2.8°C max. 3,6°C

Temp powietrza: -6°C

Konkluzja:

Nowy obiektyw zostanie ze mną na dłużej. Nie jestem do końca zadowolony z tego co widzę podczas robienia zdjęć i jego ostrzenia, ale jak już wyostrzy, to jest dużo lepiej niż ze starym obiektywem.

Trochę pobawiłem się też zautomatyzowaniem obróbki zdjęć wrzucanych na stronę. Więc raczej nie będę już robił zaległości jak również postaram się uzupełnić kilka zaległych wyjazdów.

2023.01.07 Prawie podlodowe.

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *